O nas

Alimed-Fundacja
Od lewej Radosław Bażant (Prezes fundacji), Magdalena Górczyńska (Członek rady), Kinga Sanchez-Czerniejewska (Członek rady), Dariusz Bażant (Wiceprezes fundacji)

Fundacja została założona w 2021 roku przez św. pam. Monikę Bażant.

Monika była wspaniałą osobą o wielkim sercu , otwartą na ludzi z ogromnym apetytem na życie. Była niezwykle wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka, a zwłaszcza chorych i potrzebujących dzieci. W każdym widziała potencjał i siłę do walki, stąd czerpała ogromną siłę do pomagania innym.

 W 2019 Monika wraz z mężem Radkiem otworzyła Centrum Fizjoterapii Alimed , miejsce to powstało z myślą o synku Alanku, który od urodzenia boryka się z niepełnosprawnością. Podczas prowadzenia działalności Alimedu, bardzo szybko zrodził się kolejny pomysł założenia fundacji , która pomagała by chorym niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom.

Niestety procedury niezbędne do założenia tego typu instytucji przeciągnęły się do 2021 roku, a nieszczęśliwy los sprawił, iż Monika nie dożyła otwarcia wymarzonej Fundacji. Zmarła nagle i niespodziewanie 6 stycznia 2022 roku.

Ponieważ nie było jej dane dokończyć dzieła, jej mąż Radek postanowił kontynuować prowadzenie Fundacji.

Jest on przekonany, że tym samym spełni marzenie zmarłej żony i pomoże dzieciom , które tak jak jego synek Alanek , każdego dnia walczą z niepełnosprawnością.

Być może kontynuacja dzieła Moniki sprawi, że uśmiech częściej zagości na twarzach tych małych wojowników!

Skip to content